A hétvégén alkalmam nyílt eljutni az Érsekcsanádi Összkép Foltvarró kör varrós napjára Margitkáékhoz, ahol én is aktív részese lehettem a napnak.
Egy pinteresten talált ajtódísz alapján állítottam össze az oktatni valómat, egy-két csavarral, kézivarrós elemmel, hogy még variálhatóbbá, tetszetősebbé tegyem ezt az egyszerű formát, illetve, hogy évszaktól függően más-más színek juthassanak érvényre.
Mutatom Nektek képekben az alkotás folyamatát:
A ház alapjául lenvásznat választottam, eleje-hátát és a 6 cm széles oldalbetoldást a megfelelő sorrendben összevarrjuk, hátul egy egyenes szakaszon lyukat hagyunk, kifordítjuk - a pinterestes mintát megnöveltem, ráadtam a varrótalp szélességet.
Az így kapott formát kitömjük, és a lyukat kézzel beöltögetjük. Ez így 31 cm magas lesz.
A tetőhöz szabtam 2 db 7,5 cm x 37 cm-es piros mintás csíkot, egyik oldalát csipkével díszítettem, majd egy réteg vatelinnel színt színre fordítva összevarrtam, kifordítottam. A tetőt a házikó alapra gombokkal rögzítettem, a rusztikus hatás kedvéért színoldalról kötöttem a hímzőcérnából rá csomókat.
Madárka: a kiválasztott textilből összevarrtam a madárka testét, és a szárnyakat, a csőr 4x4 cm-es textilből készült, amit először félbehajtottam, majd két kicsi háromszögre és ezt félbe, éppen csak egy csőrnyi elemet kapunk, amit bevarrhatunk a testbe:
Az indán lógó szívecskéket az alábbiak szerint készítettem el: 2 db különböző színű textilnégyzetet összevarrtam derékszögben, ezt szétnyitva a kialakult háromszög felső oldalát varrom végig, lyukat hagyva a kifordításhoz és kitöméshez. Puhára tömtem, majd felül végigráncoltam, közben bevarrtam a lyukat is, és a csücsköket középre leöltöttem, fagyönggyel díszítettem.
Ha őszi hangulatú ajtódíszt szeretnénk, természetesen változtatnunk kell az ajtódísz szín összeállításán. Kiegészítőként pedig rongyos faleveleket készíthetünk. Ezt élveztem a legjobban a készítés során.
2-2 réteg őszi textil közé 1 réteg vatelin, az első textilen a fa szőlőlevél alapján illanóssal a levélminta felrajzolása, majd a rétegek szabad gépi tűzése.
Íme tűzés után a színoldal, ezt körbevágtam, és a stenciltechnika alapján bevagdostam a felső textilréteget, így előbukkant itt-ott az alatta lévő is, majd a körmömmel alaposan kiszálkáztam a textilt.
Becsipkedem a felső réteget. |
Rongyosan, szakadtan... |
Az őszi hangulathoz készíthetünk még napraforgó virágokat is az
alábbi módon: a szirmokhoz 6 db 9,5 cm-es sárgás kört egyenként négybe hajtva beráncolunk, majd a z ugyanekkora jojó-módon összehúzott és kitömködött barnás gombóckát rávarrogatjuk, közben gyöngyökkel díszíthetjük. Ugyanezzel a módszerrel készítettem az ajtódíszen lógó piros virágot is.
A kész ajtódíszem az indák kanyargós felvarrása után így néz ki:
A fatáblát is felcsomóztam, a madárka alá igazi ágat varrtam és egy kerek fagombot, ez az odú... |
Kanyarog az inda az oldalán... |
Anikó alkotása ingekből, igazi újrahasznosítás :) |
Szőkéné Zsuzsa hangjegyes ünnepi alkotása |
Marika ablakos választása |
Kati ajtódísze |
... és még egy falevél Nóritól |
Nóri kézzel hímzett falevele...... |
Dienes Zsuzsi őszi hangulata |
Csanádi Judit madárkás ajtódísze |
Marcsi vidám madara |
Jó volt együtt alkotni, igazán feltöltődtem Margitkáéknál sok kedves szóval, és szeretettel. Öröm-varrás-szombat!!!! :)
Szeretettel: ARita