Magamról

Saját fotó
Baja, Bács-Kiskun, Hungary
Üdvözöllek! Andrási Rita vagyok, kétgyermekes anyaként élem foltokkal teli életemet, így hát nem unatkozom! Kedvenc mottóm: "Az alkotás rabjaként nem vagyok szabad, de azzal foglalkozom, amit szeretek, ezért szabadnak érzem magam." (Zámbó István, képzőművész, zenész) Ha valami megtetszik, és szeretnéd, ha elkészíteném Neked, itt elérhetsz: andrasirita5@gmail.hu

2014. július 15., kedd

Fali üzenőtábla

Sziasztok!

Végre elkészült a saját varrószobám üzenőtáblája.
A téma foltos alapokon nyugszik- ki gondolta volna tőlem.... :)
Körülbelül februárban éreztem, hogy kellene egy nagy üzenőtábla, melyre mindenfélét bökhetek, ami csak eszembe jut, és nem mellesleg, hogy szem előtt legyen egy-egy táskafül sablonja, bevasalós csík, jojóminták, és még "sokan mások".

Az alapmotívumot tekintve nehezen döntöttem el, mi is legyen. szerettem volna, ha tükrözi a foltos tevékenységemet, és hogy legyen színes, dinamikus, inspiráló, egyszóval ha ránézek, jól essen a szememnek. Egy régebbi patchwork újságban találtam takaróba varrva az alapmintát, mely lime zöld volt, a színeket én a szivárvány színsorából raktam össze. Mérete kapcsán nem mindegyik szín kerülhetett sorra, a pirostól indultam a narancson át a sárgán keresztül a zöldig, majd következett a kék és a lila, utoljára a rózsaszínt raktam fel, mely nem kifejezetten szivárványszín, de kellett a harsánysága.

 Az alap természetesen hungarocell, házszigeteléshez használatos halványsárga, apró pórusú. Ezt választottam, hogy jó tartása legyen és stabil legyen szikézés és tömködés közben. Ebből kiderült, hogy a foltberakás technikájával dolgoztam itt is.
Itt már felrajzolva, beszikézve és az alapszín berakása folyamatban van.
A csíkok és a mintás kis négyzet már a helyén.

A színeket egyenként válogattam össze, egy színen belül a sötét árnyalattól haladtam a világos felé.
A hátlapjának egyébként farostlemezt ragasztottam speciális barkácsragasztóval.
Páromnak szalag nélkül is tetszett, de a neonszínű szalag még jobban kiemelte az egészet, így nem maradhatott el. Íme a pirosból a sárgába.....
Mérete: 45x103 cm.
 ...majd a zöld felé egészen a rózsaszínig.
L alakban került a falra, a felső felét háromszögekkel díszítettem, a másik végét téglalapokkal.
Mérete: 103x60 cm.
Íme pár feltűzött dologgal. A falra fúrásban párom segített, aki nagyon precízen mérte ki a kis, süllyeszthető kampók helyét.


Bizony jó a falamra nézni....

 :)

2014. július 10., csütörtök

Banglades....

....avagy elefánttáska Dórival

Sziasztok!
Szeretném elmondani, milyen jó nekem!
Dóri tanítványom szárnyal, kreatív, ügyes, már ő is figyel a részletekre, és nem mellesleg gondolkodik, egyszóval öröm vele a munka. Így, 15 évesen bizony nagy dícséreteket kap tőlem, de meg is érdemli. :)

Az alábbi ötletet ő hozta: volt egy műbőr táskája, mint a cím is jelzi, valamilyen messzi országból, a futószalagról jöhetett, nagy mérete miatt Dóri Elefánttáskának nevezte el. Ezt modelleztük, mert Dóri nagy, pakolós táskát szeretett volna.
Első alkalommal elkészítettük a sablonját, számoltunk, mértünk. Aztán elhatároztuk, hogy tulajdonképpen farmerból készítjük, mert szeretjük az újrahasznosítást, de dekorálunk is.
Az eredeti táska is érdekes technikai megoldásokkal rendelkezett, próbáltuk hát követni az eredeti elképzelést, ugyanakkor alkalmaztuk a saját praktikáinkat.

Képekben ilyen a végeredmény:


Dóri az újságos-piros kombinációt választotta a farmerrel. A zseb díszítés érdekessége, hogy elrontottuk. Márhogy a szép egyenes sorokat véletlenül elmozdítottam, így lett ez a felborult rend végül, amit Dóri csíkokká varrt. Nagyon mozgalmassá tette a táskája elejét ezzel  a megoldással.
Az aljára fekete műbőr került

 Ez lett az én táskám, kicsit nagyobb, mint Dórié, mert én maradtam az eredeti nagy ovális táskaaljnál. Alja szintén műbőr.
 Eleje zsebét ezzel a bútorszövettel díszítettem.
 A süllyesztett cippzár egyik vége ilyen lett.
 A másik végével még dolgozni kellett...
 Ezt a műbőrdarabot varrtam a túllógatott cipi végére...
 Ilyen lett.
 Jó ez a piros-fekete-farmer kombináció.
 A bélés 3 anyagból állt, szintén bútorszövetet használtam.
A fülén is visszaköszön a műbőr.


Jó volt ez a közös munka, így több tapasztalatra tettünk szert egy-egy részlet megvarrása során.

Mit szóltok, jók lettek a táskák? Kíváncsi vagyok a véleményetekre!